Atletico Malmi

Kolmonen 2022

SijaJoukkueOVTHP
1TiPS22174155
2HPS22164252
3LPS22143545
4Atletico Malmi22114737
5JäPS/4722107537
6PKKU/222113836
7RiPS22921129
8KoiPS22821226
9NouLa22711422
10TuPS22531418
11FC Kuusysi22321711
12Inter Helsinki2223179

Tulevat ottelut

AjankohtaOtteluPaikka
su 29.01.
klo 14:15
Treenipeli
LJS
Laaksolahti tn,
Espoo
la 11.02.
klo 19:30
Treenipeli
EsPa
Matinkylä tn,
Espoo
su 19.02.
klo 19:30
Treenipeli
GriFK/U23
FA Solutions Areena,
Kauniainen

Menneet ottelut

AjankohtaOtteluTulos
su 9.10.Kolmonen: HPS – Tico2-0 (2-0)
la 01.10.Kolmonen: Tico – TiPS1-3 (0-1)
la 24.9.Kolmonen: Tico – RiPS1-1 (0-1)

Uutta nettisivuilla

Preseason-kuulumisia Atletico-leiristä

Julkaistu
Atleticon preseason pyörähti käyntiin 9.1. maanantaina ja takana on nyt kolme kokonaista viikkoa ja kahdeksan tapahtumaa. Treenipelit pyörähtävät niin ikään käyntiin tulevana sunnuntaina, kun Atletico kohtaa Kolmoseen nousseen LJS:n Laaksolahden tekonurmella klo 14:15 alkaen. Nettisivutoimitus istuttikin piinapenkkiinsä jälleen joukkueenjohtaja, Janne Vottosen ja päätti kysellä, miten hommat ovat käynnistyneet Atletico-leirissä.

Atletico ja Noli Studios yhteistyöhön

Julkaistu
Atletico tiedotti tänään aamulla solmineensa uuden yhteistyösopimuksen Noli Studios Finland Oy:n kanssa. Kyseessä on 2017 perustettu majoituspalveluita tarjoava yritys, joka vuokraa studioita…

Andreas Sundman vaihtaa Tico-paitaan

Julkaistu
Viikko käynnistyi jälleen siirtouutisilla, kun Atletico tiedotti kiinnittäneensä Andreas Sundmanin (s. 2002) ensi kautta koskevalla sopimuksella keltapaitaan. Sundman siirtyy Atleticoon Länsi-Suomen Kolmosta pelaavasta Peimari Unitedista.

Atletico Malmia tukemassa: