Atletico Malmi mukana Imagine-hyväntekeväisyysturnauksen järjestelyissä

Kauden kynnyksellä varmistui, että joukkueemme tulee kantamaan oman kortensa kekoon yhteisen hyvän vuoksi. Atleetit tulevat olemaan erittäin tärkeässä roolissa kesällä järjestettävässä hyväntekeväisyysturnauksessa, jossa pyritään keräämään pyyteettömästi varoja erilaisiin hyvällä asialla toimiviin avustuskohteisiin. Joukkueemme valmentajan, Jari Kinnusen, organisoima turnaus pelataan lauantaina 28.08. Brahen uusitulla tekonurmella. Atletico Malmi vastaa turnauksessa tuomarijärjestelyistä ja toimii muutenkin yleismiehinä mahdollistaen turnauksen toteutumisen.

Ideana tässä yhteiskunnallisesti hienossa tapahtumassa on, että jokainen osallistujajoukkue kerää tietyn summan rahaa ja lahjoittaa sen itse valitsemaansa ja turnausjärjestelijöiden hyväksymään kohteeseen, jolla joukkue saa sitten oikeuden osallistua pienellä kentällä pelattaviin turnausotteluihin sekä illalla järjestettäviin jatkobileisiin.

Lisätietoa turnauksesta ja siihen osallistumisesta saa suoraan Jari Kinnuselta ja esimerkiksi turnauksen kotisivuilta.