Atletico Malmi esiintyi kokonaisuudessaan Euroviisujen karsintakakkosen musiikkivideolla!

Joukkueemme teki jälleen uuden mielenkiintoisen aluevaltauksen esiintymällä Signmark-nimisen kuuron rap-artistin musiikkivideolla ”Smells Like Victory”. Kuvausryhmä otti oma-aloitteisesti joukkueeseemme yhteyttä ja pienten keskusteluiden jälkeen päädyimme lopulta kuvaamaan pätkän Pihlajanmäen hiekalla ennen Maku/Nelosta vastaan käytyä Nelosen ottelua. Kohtauksessa joukkueemme jäsenet esittävät kahta eri joukkuetta, jotka loppuvihellyksen jälkeen intoutuvat juhlimaan lopputulosta yltiöpositiivisessa hengessä.

Video julkaistaan mediassa muutaman viikon kuluessa, kun kyseisestä kappaleesta tehty sinkkujulkaisu saadaan ensiksi radiosoittoon. Kappale on myös hyvin todennäköisesti kuultavissa ja nähtävissä Voice-kanavalla sekä myöhemmin Youtubessa. Pysykää taajuuksilla.a sarjanousun juhlimiseen!